542 100 100

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Číslo 840 155 155 nahrazujeme pevnou linkou. Můžete volat výhodněji, podle běžné sazby svého operátora.

727 618 618

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Chcete volat na mobilní číslo? Na této lince můžete využít své volné minuty.

Pokud neradi voláte, napište nám email!

10 pravidel jak bezpečně používat nejen Správce financí

Zásady bezpečného používání Správce financí

Bezplatná internetová aplikace Správce financí umožňuje online přístup k půjčkám a kartám od Home Creditu, podobně, jako internetové bankovnictví k vašemu běžnému účtu. Je tedy důležité, abyste měli stejně jako v internetovém bankovnictví svojí banky na paměti zásady jeho bezpečného používání.

1

Nepoužívejte stejné heslo do mailu a Správce financí

Nikdy si nedávejte stejné heslo do všech služeb. Pokud vám někdo ukradne heslo do e-mailu, velmi pravděpodobně ho vyzkouší i do dalších služeb.

2

Přihlašujte se ze svého počítače

Pokud se přihlašujete do Správce financí, používejte jen svůj počítač. Nikdy nevíte, jaké programy jsou na cizím počítači spuštěné. Existují programy, které zaznamenávají vše, co je napsané na klávesnici - tzv. key loggery.

3

Své heslo nikomu nedávejte

Nejčastější cestou, jak se někdo snaží vylákat heslo, jsou e-maily, které se tváří jako od vaší finanční instituce. Žádná instituce v Česku nechce po svých klientech, aby jim poslali heslo. Pokud někdo něco takového žádá, jde o podvod. Takový e-mail ignorujte, a odesílatele dejte do spamlistu.

4

Zkontrolujte důležitou zkratku HTTPS

Sledujte adresní řádek. Pravá webová stránka Správce financí musí být zabezpečená. Poznáte to podle toho, že před www je ještě HTTPS.

5

Pořiďte si antivirus

Počítač je citlivá věc. Je to brána k vašim dokumentům i financím. Antivirus je proto nezbytná nutnost. Vždy ho mějte nainstalovaný a aktualizovaný. Bez něj to je, jako byste nechali otevřené dveře do domu. Kdokoli může přijít a vzít si co chce.

6

Opatrně s veřejnou »wifinou«

Pokud máte notebook a připojujete se k bezdrátovému připojení zdarma, například na veřejných místech nebo v dopravních prostředcích, buďte opatrní. Není až tak těžké, aby se někdo připojil na stejnou síť a sledoval, co dělají ostatní počítače a takzvaně je odposlouchával. Veřejnou wifi proto používejte maximálně ke čtení zpráv.

7

Sledujte pohyby na účtu přes SMS

Zřiďte si službu SMS info a nechejte si posílat informační SMS o transakcích na své kreditní kartě. Pokud by se objevila podezřelá transakce, okamžitě kartu zablokujte.

8

Zloděje zablokujte

Ukradl vám někdo tašku s doklady a peněženkou? První věcí, kterou udělejte, je blokace karty. Samozřejmostí pak je, že nikde (v peněžence, v diáři apod.) nemáte uvedený PIN k vaší kartě.

9

Číslo pro blokaci mějte v telefonu

Mějte vždy v mobilu uložené číslo na naši blokační linku. Jak pro platební karty, tak pro Správce financí.

10

Podezření nám hned hlaste

Pokud máte pocit, že jste dostali podezřelý mail, který láká vaše heslo, okamžitě to hlaste na naši klientskou linku. Okamžitě varujeme ostatní klienty a začneme pátrat po odesílateli takových mailů.